Kieliszki do wina – przegląd szkła marki KROSNO

on
Kieliszki do wina
Kieliszki do wina – przegląd szkła marki KROSNO. Foto Freepik

Szukając eleganckich kieliszków do wina, na pewno nie pozostaniesz obojętny względem produktów marki KROSNO. Firma zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem wyjątkowej zastawy stołowej ze szkła, która odznacza się bardzo efektownym, ponadczasowym designem. Każdy miłośnik piękna zwróci uwagę na detale, dopasowując któryś z zestawów do swoich indywidualnych preferencji i oczekiwań.

KROSNO – największy polski producent szkła

KROSNO to firma założona w 1923 roku, która od samego początku jasno rozwijała się w konkretnie zdefiniowanym kierunku. To właśnie dążenie do perfekcji zarówno w zakresie doboru surowców, jak i ich przetwarzania sprawiło, że do dzisiaj KROSNO cieszy się ugruntowaną pozycją rynkową, uchodząc za lidera w produkcji szkła użytkowego w Polsce. Produkty docierają obecnie do odbiorców w ponad 60 krajach, wzbogacając ich codzienne życie. W asortymencie są m.in. szkła do serwowania napojów, w tym kieliszki do wina białego, czerwonego i musującego.

Kieliszki do wina białego – eleganckie i nowoczesne

Nasz przegląd zaczynamy od kieliszków do wina białego, które mają smukłą czaszę pozwalającą na chłonięcie delikatnego, przyjemnego aromatu. To pozwala się w pełni delektować nie tylko smakiem, ale też zapachem wina, co jest istotne dla każdego konesera. Z kieliszkiem KROSNO w ręku można prawdziwie zrelaksować się i odpocząć, ciesząc się przyjemnym wieczorem z partnerem i przyjaciółmi.

Powstające z niezwykle przejrzystego krystalicznego szkła Crystalline, które jest wolne od związków ołowiu, kieliszki prezentują się bardzo elegancko. Pozwalają też cieszyć się podziwianiem pięknego koloru serwowanego w nich wina. Dodatkowo rozpraszają światło, więc degustacja trunku jest ucztą dla ciała i ducha.

kieliszki do wina
Kieliszki do wina – przegląd szkła marki KROSNO. Foto Freepik

Kieliszki do wina czerwonego – piękno i harmonia

A jak prezentują się kieliszki do wina czerwonego wykonane przez markę KROSNO? Są one piękne i harmonijne, a uwadze koneserów na pewno nie umknie ich wyrafinowany kształt. Mają pojemność wynoszącą około 450 ml. Wykonane z niezwykle przezroczystego szkła pozostają bardzo eleganckie, a przy tym pięknie odbijają światło, podnosząc przyjemność z degustowania trunku.

Na uwagę zasługuje ich kształt – szersza czasza pozwalająca na uwalnianie aromatu i smukła nóżka, którą wygodnie się trzyma w dłoni. Wspaniała prezencja sprawia, że kieliszki do wina czerwonego marki KROSNO warto posiadać w swoim domu zarówno na własny użytek, jak również na spotkania towarzyskie w gronie bliskich i przyjaciół.

KROSNO to lider polskiego rynku wyrobów szklanych, dlatego w kolekcjach producenta znajdziemy kieliszki w wielu wariantach, rozmiarach i kształtach. Na pewno zadowoli nas jakość, jaką prezentują, oraz niezwykła estetyka.