Najbardziej popularne drinki

on
Popularne drinki
Najbardziej popularne drinki

Na tyle na ile to możliwe coraz chętniej otwieramy się na różnego rodzaju podróże i odkrywamy nowe lądy. Dzięki temu obserwujemy tamtejszy zwyczaje, kulturę, smakujemy nowych potraw, ale również poznajemy zagraniczne trunki. Chęć oswajania się z nowymi smakami podyktowana jest po prostu ciekawością. O ile coś szczególnie nam przypasuje do gustu, później staramy się to wdrożyć w naszym domowym zaciszu. Jednak zastanówmy się nad tym, czy przygotowanie samodzielnie drinków jest w ogóle możliwe? Ponadto warto również rozważyć temat, jakie są najpopularniejsze drinki na świecie. Nad tym będziemy debatować w dalszej części naszego tekstu.

Najpopularniejsze drinki na świecie

Warto wiedzieć o tym, że wcale nie musimy iść do baru, czy też restauracji, by móc skorzystać z karty kolorowych drinków alkoholowych. Z powodzeniem możemy wykonać je w domu. W dalszej części naszego tekstu poznacie przepis na najbardziej popularny drinki z całego świata. Oczywiście sytuacja zmienia się wraz z nowymi odkryciami. Wspomnieć należy, że jeszcze do niedawna wiele osób chętnie sięgało po żubrówkę z sokiem jabłkowym, czy też whisky z colą, ale teraz królują drinki takie jak: Vesper Martini, Bloody Mary, Margarita, Mojito, Pina Colada, Cosmopolitan, Caipirinha, Californiacation. I warto również dodać, że tak naprawdę nie tylko kobiety uwielbiają słodkie i kolorowe drinki, ale również chętnie mężczyźni sięgają po taki trunek jak malibu z mlekiem czy też campari z sokiem pomarańczowym. Gotowi na to by przygotować te smaczne i wyskokowe napoje w domowym zaciszu? Dziś skupimy się na drinku lubianym przez wszystkim.  Oto Margarita.

Margarita, czyli królowa drinków

Margarity chyba nie trzeba nikomu przedstawiać.  To meksykański koktajl, który przygotowywany jest na bazie tequili, likieru typu triple Sec i soku z cytryny lub limetki. Ten drink znany jest nie tylko ze wspaniałego smaku, ale również słynie ze sposobu podania. Oczywiście przydatny będzie nam tutaj kieliszek do margarity. Z pewnością, jeżeli rzucimy okiem na wystawy sklepowe, gdzie możemy zakupić kieliszki do koktajli lub inne szkło, kieliszek do margarity zauważymy od razu. Warto wiedzieć również o tym, że istnieje tutaj pewna sztuczka, a mianowicie kieliszek do margarity na swoim brzegu powinien być specjalnie ozdobiony. Na brzegu więc jest specjalna otoczka, czyli sól trzymającą się na soku z limonki. Nazywa się to crusta.  W ramach ciekawostki możemy wspomnieć, że tak naprawdę istnieje wiele historii, które opowiadają o tym, jak powstał ten kultowy drink. Najpopularniejszym podaniem zdaje się być, że został on wymyślony przez barmana na Matamoros na cześć przyjaciółki właściciela baru, czykli Marguerite Hemery.
Jakie są składniki i dokładne proporcje do wykonania tego drinka? Otóż potrzebne nam będzie 40 ml tequili, 20 ml wspomnianego likieru typu triple sec, 20 ml soku z limonki oraz sól. Oczywiście niezbędny okaże się także kieliszek do margarity, gdyż podanie tego drinka jest niezwykle istotne.

Jakie jeszcze inne drinki możemy przygotować w domu?

Samodzielne przygotowywanie drinków wcale nie jest takie trudne. Wystarczy nam odpowiedni sprzęt, czyli niezbędne okażą się kieliszki do koktajli, a także nie może zabraknąć koniecznych składników. Z powodzeniem uda nam się przygotować również mojito, Cosmopolitan, Californication, Vesper Martini i tak dalej. Oczywiście każdy z tych drinków jest inny i  rozwiązania te posiadają także różne smaki. Na przykład Mojito jest koktajlem pochodzącym z Kuby i przygotowywane jest ono na bazie białego rumu. Posiada orzeźwiający słodko-kwaśny i miętowy smak. Cosmopolitan drink, który ogromną popularność zyskał dzięki serialowi „Seks w wielkim mieście”. Drink ten przygotowywany jest na bazie wódki, soku żurawinowego, curacao triple sec oraz soku z limonki.  Z kolei Californication w swoim smaku łączy przeróżne rodzaje alkoholi, które pochodzą jednocześnie z różnych stron świata i tym samym tworzy niepowtarzalne połączenie. Vesper Martini to drink, po który sięgał słynny Agent 007 James Bond. Ma on cierpki i wytrawny smak, ale uchodzi za drinka eleganckiego i pasującego do wielu okazji.

Podsumowanie

Dzisiaj szczegółowo omówiliśmy przygotowanie margarity. Dowiedzieliśmy się między innymi, że do stworzenia wyjątkowych dymków potrzebne są nie tylko odpowiednie składniki, ale przydatne będą również kieliszki do koktajli. Tak samo jak potrzebny jest kieliszek do margarity, był przygotowywany dying smakował doskonale i jednocześnie efektywnie się prezentował, również do innych napojów wyskokowych kieliszki do koktajli będą niezbędne.