W czasie wakacji dzieci się nudzą. Poznaj sposoby na kreatywne i wspólne spędzanie z nimi czasu

on
W czasie wakacji dzieci się nudzą. Poznaj sposoby na kreatywne i wspólne spędzanie z nimi czasu

Choć wakacje zbliżają się już ku końcowi, to mimo wszystko polecamy Wam przeczytanie naszego poradnika. Nie od dziś wiadomo, że w czasie wakacji dzieci się nudzą, najpierw z wytęsknieniem czekają na wakacje, by już po kilku dniach marudzić, że jest nudno. Niestety nawet będąc na wycieczce potrafią narzekać, ale taka ich natura, wszak i my dziećmi byliśmy i tak samo się chyba zachowywaliśmy. Swoją drogą epidemia koronawirusa jeszcze nie wygasła, dlatego też lepiej się przygotować na wypadek, gdyby znowu dzieciaki miały wolne. Poznajcie więc sposoby na kreatywne, wspólne spędzanie wolnego czasu.

Wspólne pieczenie ciast

Dzieci uwielbiają słodycze, co także jest zrozumiałe, bo i my dorośli je uwielbiamy. Ale zamiast kupować je w sklepie możecie je przygotować wspólnie. Zatem polecamy Wam rodzinne pieczenie ciast. Owszem będzie bałagan, ale będzie też sporo świetnej zabawy. Ale żeby nie było nudno, użyjcie kolorowych barwników spożywczych. Takie ciasto będzie super kolorowe, a jego robienie będzie jeszcze przyjemniejsze. Zatem wystarczy dodać barwnik do biszkoptu, a inny do ubitej śmietany. Możliwości macie naprawdę sporo, zatem nie czekajcie i zacznijcie już dziś. Każdy barwnik spożywczy w sklepie elhandel.pl jest naturalny i nie są niezdrowy, a więc czas na zakupy, bo wybór jest ogromny, a ceny niskie.

Zawody sportowe

Bądźmy szczerzy, wiele dzieci, gdyby tylko mogły, to spędzałyby czas grając w gry komputerowe bądź też bawiąc się smartfonem. Dlatego też należy oderwać je od tych niezbyt dobrych rozrywek. Pamiętajcie też, że ruch jest bardzo ważny, bo niestety dzieci są coraz mniej aktywne, a przez to tyją. Z kolei otyłość przyczynia się do powstania wielu chorób i koło się zamyka. Dlatego też w trosce o i zdrowie, ale i by zapobiec nudzie polecamy Wam urządzenie rodzinny zawodów sportowych. Konkurencje mogą obejmować bieg w workach, bieganie czy skakanie na jeden nodze. Możecie wymyślić też konkurencję polegającą na noszeniu jajka na łyżce. Na pewno śmiechu będzie sporo i nie tylko dzieci, ale i Wy będziecie świetnie się bawić, zatem nie czekajcie i już zacznijcie organizować zawody. Tutaj polecamy Wam jeszcze utworzenie dwóch zespołów np. rodzice kontra dzieci bądź też jeden rodzic i jedno dziecko kontra drugi rodzic i drugie dziecko. Jeżeli w Waszej rodzinie jest nieparzysta liczba członków, to zamiast tworzyć zespoły, możecie zdecydować się na indywidualną rywalizację.

Poznajemy naturę

Ciekawym pomysłem są wspólne wycieczki, ale nie musicie wcale odbywać dalekich podróży, wszak możecie zawsze wybrać się na wycieczkę do lasu, gdzie nie tylko pospacerujecie, ale i możecie pozbierać owoce, np. jeżyny. To zapewne będzie nowość dla Waszych dzieci. Jeżeli to do Was nie przemawia, to alternatywą jest urządzenie sobie wspólnej wycieczki rowerowej połączonej z piknikiem. Po wysiłku możecie się zatrzymać i zjeść coś smacznego, np. kanapki z masłem orzechowym i dżemem. Do tego oczywiście świeży sok.

Tworzymy nową grę

Gry planszowe rozwijają i dają dużo radości. Jednak zamiast tylko i wyłącznie grać w znane Wam planszówki, możecie wspólnie, czyli całą rodziną stworzyć nową grę. A więc na samym początku warto wspólnie ustalić zasady gry, a następnie je spisać, gdy ten etap macie już za sobą, czas zrobić planszę. Do tego przydadzą się tekturowe kartki, mnóstwo pisaków, kredek, mazaków czy innych ozdób. Na samym końcu każdy z Was może przygotować pionek. Taka zabawa uczy kreatywności, ale rozwija też wyobraźnię.

Na sam koniec zostawiliśmy jeszcze jeden pomysł, ale on jest już nieco bardziej wymagający i raczej sprawdzi się w przypadku starszych dzieci bądź nastolatków. Mamy tutaj na myśli zorganizowanie surwiwalu, czyli wycieczki podczas, której będziecie zdobywać pokarm łowiąc ryby, a jeśli Wam się nie uda, w zapasie będziecie mieć spakowane kanapki i puszki, konserwy turystyczne. Co jak co, ale to biwak, a więc jedzenie nie musi być smaczne. Do tego Wy jako rodzice możecie nauczyć dziecko posługiwania się kompasem. To w sumie świetny pomysł, szczególnie dla ojców i synów, którzy będą mogli wspólnie spędzić czas, ale i porozmawiać.