Gotowanie XXI wieku

on

Nadszedł czas, w którym technika rozwija się tak szybko, że codzienne przyrządzanie posiłków przestało zajmować tyle czasu, co wcześniej. Wszystko za sprawą elektronicznych urządzeń i gadżetów, które znajdują się w prawie każdej nowocześnie urządzonej kuchni. Dzięki nim gotowanie nabrało nowego znaczenia – stało się nowoczesną sztuką kulinarną, dostępną dla wszystkich, którzy cenią sobie zdrowe jedzenie i swój czas.

Zdrowy produkt to podstawa
Stołowanie się na mieście, przeważnie w barach typu fast food, staje się coraz częściej ostatecznym wyborem, dokonywanym przez ludzi, którzy żyją w szybkim tempie i permanentnie narzekają na brak czasu. Na co dzień staramy się unikać tego typu lokali. Z czego to wynika? Z całą pewnością z większej świadomości Polaków w zakresie zdrowego żywienia. Odrzucamy niezdrowe tłuszcze i staramy się jeść więcej warzyw oraz dietetycznych potraw, przykładowo gotowanych na parze. Przed zakupem produktów zwracamy uwagę na ich skład, upewniamy się, że nie zawierają sztucznych składników i konserwantów. Na rynku są także dostępne produkty, które pochodzą z ekologicznych upraw – te z kolei zawierają najwięcej wartości odżywczych. Ciągłe zabieganie sprawiło, że czas na przyrządzenie posiłków znacznie skrócił się i właśnie dlatego warto mieć w kuchni kilka pomocnych gadżetów, dzięki którym nie będziemy musieli rezygnować z ulubionych potraw, takich jak ryba po grecku, zupa krem czy pierogi.

Aranzacja kuchnia_Thermomix_foto_mini

Kuchnia pełna gadżetów
Kuchenne gadżety są niezwykle pomocne podczas codziennego przygotowywania posiłków. Na rynku jest ponadto wiele przyrządów kuchennych, które wyróżniają się pomysłowym kształtem, przez co idealnie pasują do designu nowoczesnej kuchni. Kto z nas nie chciałby mieć szklanego tostera? Dzięki dwóm szybkom, pomiędzy które wkładamy chleb tostowy, dokładnie widzimy jak przyrumienione jest pieczywo i z łatwością możemy wyjąć je w chwili, kiedy będzie dla nas odpowiednie. Prosta konstrukcja pozwala uniknąć przypalonych brzegów pieczywa, a dodatkowo takie nowoczesne cudo świetnie prezentuje się na blacie kuchennym. Innym gadżetem są różnego rodzaju obieraczki do warzyw czy owoców. Mają różne ostrza, które pozwalają w wygodny sposób obrać szparagi lub wykonać dekoracyjne krążki do przyozdobienia potraw. Oprócz drobnych gadżetów w nowoczesnej kuchni znajdują się także roboty np. blender, mikser czy parowar, bez których niektórzy wręcz nie wyobrażają sobie gotowania. Ale czy potrzebujemy ich wszystkich, jeśli możemy zastąpić je jednym wielofunkcyjnym urządzeniem?

Thermomix foto

Jeden do wszystkiego!
Jedno wielofunkcyjne urządzenie zajmuje mniej miejsca niż kilka innych, ponadto wykonanie kilku czynności w jednym naczyniu jest bardzo wygodne. Jak to wygląda w praktyce? – Połączenie wielu funkcji w jednym urządzeniu kuchennym jest bardzo pomocne podczas przyrządzania dań o wysokim stopniu trudności. Najwięcej problemów sprawiają zazwyczaj czynności, które powinniśmy wykonać niemalże w tym samym czasie. Ogromnym ułatwieniem będzie jedno urządzenie, w którym możemy zważyć produkty, zmiksować je, wymieszać, a potem ugotować. Bardzo przydatna jest także funkcja wyrabiania ciasta. Co ważne, obsługa wielofunkcyjnego urządzenia jest zazwyczaj intuicyjna, dzięki załączonym przepisom, mogą z niego korzystać nawet początkujący kucharze. Z drugiej zaś strony różnorodność funkcji sprawia, że przydają się również w pracy profesjonalnych szefów kuchni – mówi Marlena Włodarczyk, Vorwerk Polska Thermomix.

Lifestyle_Thermomix_foto_mini
Przepisy w zasięgu ręki
Nowoczesna kuchnia charakteryzuje się nie tylko nowoczesnym sprzętem, ale także innowacyjnymi pomysłami. A tych najlepiej szukać w Internecie, na przykład na blogach znanych kucharzy lub na kulinarnych forach internetowych. Nowością są mobilne aplikacje, które posiadają bogatą bazę przepisów. Mając taką aplikację w telefonie, pod ręką mamy wszystkie informacje dotyczące czasu i sposobu przyrządzenia, a także składników, które powinniśmy kupić. – Przepisy przygotowane na potrzeby użytkowników urządzenia Thermomix zostały zgromadzone w jednej aplikacji dostępnej w App Store. Dla wygodniejszego użytkowania zostały podzielone na grupy tematyczne. Dodatkową atrakcją dla użytkowników są filmy video z przepisami pokazanymi „krok po kroku”, funkcje „menu tygodniowego” oraz „listy zakupów” – dodatek ten umożliwia stworzenie i ewentualne przesłanie (np. domownikom) własnej listy składników niezbędnych do przygotowania konkretnej potrawy. Udogodnieniem jest zestawienie wartości odżywczych przepisów oraz zdjęć, które obrazują efekt końcowy gotowania – dodaje Marlena Włodarczyk, Vorwerk Polska Thermomix. Pamiętajmy o tym, że gotowe przepisy mogą być także inspiracją do wprowadzenia własnych innowacji. Dotyczy to użycia przypraw, wykonania dekoracji potrawy czy sposobu jej podania.

vorwerk