Dieta butelkowa – sposób na zdrowie przez cały rok

on
Dieta butelkowa – sposób na zdrowie przez cały rok

Zbliżający się nowy rok to czas na zastanowienie się nad postanowieniami, dzięki którym zmienimy nasz dotychczasowy styl życia. Często pośród nich znajduje się przejście na dietę oraz rozpoczęcie regularnych ćwiczeń.

Zimowa aura nie dodaje nam motywacji do urzeczywistnienia tych pomysłów, dlatego pomocne może okazać się stopniowe przygotowanie, które doda nam energii i przyzwyczai do zmiany starych nawyków.
Kiedy zaczynamy myśleć o dietach, mimo szerokiej dostępności różnorodnych przepisów i rozwiązań, nadal widzimy przed sobą wyrzeczenia i długi czas spędzonym w kuchni podczas przygotowania posiłków.

Zamiast błądzić po omacku wśród produktów i przepisów, można powierzyć swój nowy styl życia dietetykom. Coraz bardziej popularne stają się diety pudełkowe, które odpowiadają na potrzeby żywieniowe według kilku dostępnych wariantów i pozwalają zaoszczędzić czas.

Zmianę nawyków żywieniowych ułatwić również mogą kuracje sokowe, czyli zestaw koktajli, którymi zastępujemy 5 posiłków dziennie, stosując taki zabieg nieprzerwanie od trzech do siedmiu dni. Koktajle uzupełniają się nawzajem, dostarczając organizmowi dużą dawkę wartościowych składników odżywczych. Butelkowa dieta wspomaga przyzwyczajenie się do mniej kalorycznych dań, które będziemy spożywać po zakończeniu kuracji. Soki na bazie warzyw i owoców polecane są dla osób, które chciałyby przejść na dietę, nie tylko tę odchudzającą. Nasz organizm często upomina się o witaminy lub minerały, objawiając ich brak wypadającymi włosami, złą kondycją skóry i paznokci lub spowolnionym metabolizmem. Odpowiedzią na te problemy może być właśnie dieta butelkowa.

– Oferujemy trzy rodzaje kuracji sokowych: Anti-aging, Detoks i Metabolizm. Są to świeżo wyciskane metodą cold press (tłoczone na zimno), niepasteryzowane, pozbawione jakichkolwiek ulepszaczy, substancji słodzących czy konserwantów koktajle na bazie warzyw i owoców. Metoda cold press sprawia, że produkty zachowują swoje wszystkie właściwości i drogocenne składniki. Szklane opakowanie – w odróżnieniu od popularnego plastiku – nie wchodzi w żadną interakcję z żywnością, gwarantując utrzymanie walorów odżywczych, smakowych, czy zapachowych – mówi Adrianna Lender z firmy Złoty Standard.

Kolejną zaletą koktajli jest stosowanie różnorodnych superfoods, jak na przykład: cynamon cejloński, jagody maqui, czy spirulina. „Super żywność” ma zbawienne właściwości dla organizmu, jest bogata w liczne i często rzadziej dostępne witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe ale również antyoksydanty, które mogą chronić przed powstawaniem, czy rozwojem wielu chorób.

Anti-aging to kuracja polecana dla osób, które przy pomocy natury chcą spowolnić procesy starzenia się komórek organizmu, przy okazji wzmacniając kondycję włosów, paznokci i skóry. Składniki koktajli wpływają na poprawę funkcjonowania układu nerwowego i wzroku. To wszystko dzięki zawartym w koktajlach antyoksydantom w postaci witamin A, C i E oraz beta-karotenowi. Tak pozytywne działanie zawdzięczamy również marchwi, cytrusom, czerwonej papryce, selerowi naciowemu, melonowi, ogórkowi, jabłku, jarmużowi i szpinakowi. Pożądane efekty wspomagają niezastąpione superfoods, takie jak: cynamon cejloński, kurkuma, imbir, czy spirulina.

Kuracja Detoks została stworzona dla osób, które chcą poprawić efektywność procesów trawienia. Wpływa również na lepsze samopoczucie, przyrost energii i odporność organizmu oraz polepsza kondycję skóry, włosów i paznokci. Składniki zawarte w koktajlach umożliwiają uzupełnienie braków witamin i minerałów w naszym organizmie. Należą do nich warzywa i owoce o właściwościach oczyszczających, czyli: burak, cytryna, jarmuż, seler naciowy i szpinak, ale również superfoods w postaci: chlorelli, imbiru, kurkumy, czy spiruliny.

Metabolizm to zestaw koktajli, które mają za zadanie przyspieszyć proces produkowania energii. Dedykowany jest dla osób uprawiających sport, ponieważ wspomaga trawienie i przyspiesza przemianę materii, pobudzając wydzielanie kwasu żołądkowego oraz podnosząc temperaturę organizmu poprzez cynamon cejloński (aldehyd cynamonowy), imbir (gingerol), kurkumę (kurkumina) czy czerwoną paprykę (kapsaicyna). Kuracja ta przyspiesza również regenerację po wysiłku fizycznym dzięki zawartej w ananasie bromelinie, a dodatkowo obniża poziom „złego” cholesterolu (LDL) i reguluje poziom cukru we krwi dzięki jagodom acai i jagodom maqui.

– Po zakończeniu kuracji dalszą dietę można wzbogacić o shoty (100ml) na bazie warzyw, owoców i superfoods. Proponujemy 4 rodzaje: Kurkuma na podkręcenie metabolizmu i antyoksydację organizmu, Izotonik polecany jako dodatek do wody w trakcie wysiłku fizycznego, Acai & Maqui o właściwościach antyoksydacyjnych, jak i wspierających układ immunologiczny oraz Algi na mocne oczyszczenie organizmu z metali ciężkich i toksyn – dodaje Adrianna Lender.

Jeśli od nowego roku chcemy zmienić swój dotychczasowy stylu życia, nie możemy liczyć na cud. Lepiej jest się przygotować wcześniej i zacząć od kuracji sokami, która uzupełni nasz niedobór witamin i minerałów, napędzając organizm do dalszej pracy i ćwiczeń. Odpowiednia dieta to inwestycja w swoje zdrowie i dobre samopoczucie, nawet w tak kryzysowej porze roku, jaką jest zima.