Zmysłowe smaki kuchni śródziemnomorskiej od Podravki!

przeciez podrawka

Kuchnia śródziemnomorska to najwyższej jakości składniki,  aromatyczne potrawy oraz niezwykłe doznania smakowe. Klimat śródziemnomorski kojarzy się ze słoneczną pogodą, pięknymi krajobrazami oraz serdecznymi ludźmi.
Specjalnie dla miłośników kuchni Południa, marka Podravka zaprasza w kulinarną podróż po Chorwacji pokazując, że letnia atmosfera może trwać przez cały rok.

W ostatnich latach znacznie wzrosło zainteresowanie kuchnią śródziemnomorską, określanej mianem najzdrowszej na świecie. Jej podstawę stanowią ryby, owoce morza, świeże warzywa, owoce i makarony. Królują w niej aromatyczne zioła oraz oliwa z oliwek. Jest to również jedna z najbardziej lubianych kuchni przez Polaków. Dlaczego?

Dania śródziemnomorskie są lekkie, łatwe w przygotowaniu i bardzo smaczne. Doskonale sprawdzają się na co dzień, jak również podczas wspólnych spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

W obrębie kuchni południowej Europy można wyróżnić kilka kulinarnych regionów, a to, co je łączy, to z pewnością gościnność mieszkańców i ich zamiłowanie do gotowania. Jednym z zakątków Europy, który przypisuje się do niej, jest piękna Chorwacja, a przede wszystkim jej nadmorskie regiony: Dalmacja i Istria. Warto podkreślić, że to właśnie w Istrii produkowane są produkty pomidorowe, które od lat możemy znaleźć m.in. na polskim rynku, i które cieszą się nieustającym uznaniem wśród konsumentów.

Przeczytaj inne:
Gulasz z dynią

Niekwestionowaną królową jesiennych przysmaków jest dynia. Delikatny smak czyni z niej produkt niezwykle uniwersalny. Co powiecie na gulasz z dynią?

Zamknij